Jak uśpić noworodka

Nowe dziecko może być wyzwaniem, ale oto kilka wskazówek, które to ułatwią. Spróbuj porozmawiać z dzieckiem, aby je uspokoić przed położeniem go do łóżka. Miej na nie oko. Aby sprawdzić, czy dziecko jest gotowe do zaśnięcia, możesz zastosować test opadających ramion. Kiedy ramię dziecka jest podnoszone i opuszczane, nie powinno się ono poruszać. Delikatnie poklepać ich brzuszek, jeśli startują lub płaczą.

W ciągu dnia, spróbuj nie angażować się w działania, które stymulują sen. Te działania mogą obudzić dziecko później, a trochę dodatkowego czasu na jawie jest dobre dla snu. Trzymaj światła nisko i zminimalizuj hałas w pobliżu ich łóżeczka. Jeśli dziecko nadal nie śpi, spróbuj je owinąć lub umieścić w małym łóżeczku. It may be easier for them to fall asleep when they are cudded in their parents’ arms.

Another way to help your baby drift off to sleep is to keep them busy during their waking hours. Utrzymywanie ich w stanie przebudzenia dłużej zwiększa potrzebę snu później. Niektórzy eksperci sugerują zabawę z dzieckiem przed karmieniem lub zabranie go na zewnątrz na świeże powietrze. Naturalne światło również resetuje wewnętrzny zegar dziecka. Aby to osiągnąć, umieść łóżeczko dziecka w pobliżu okna, gdzie światło jest jasne. W ten sposób będą miały największe szanse na zaśnięcie w nocy.

Bezpieczna rutyna snu chroni dziecko przed możliwymi zagrożeniami, takimi jak uduszenie, zadławienie i SIDS (zespół nagłej śmierci niemowląt). Ponadto, zapewnia zdrowe życie dla Twojego noworodka. Zdrowy harmonogram snu oznacza szczęśliwe i zdrowe dziecko. Kiedy położysz dziecko spać, będzie ono spało przez 16 godzin na dobę. Dziecko musi jeść co kilka godzin, aby zachować zdrowie. Jeśli dziecko nie dostaje wystarczająco dużo snu, będą one cranky i overtired.

Podczas kładzenia noworodka do snu, pamiętaj, że wprowadzasz je w etap wstępny ich rozwoju. Ich sen stanie się bardziej spójny i niezawodny wraz z wiekiem. Jest to najlepszy czas na nawiązanie więzi z noworodkiem. Zachowaj te wskazówki w pamięci, aby pomóc ci związać się ze swoim dzieckiem. Kluczem do uśpienia noworodka jest wiedza, kiedy i jak go uśpić. Zacznij więc szukać tych wskazówek. Twoje dziecko zacznie płakać w określony sposób, a ty zauważysz, kiedy stają się niespokojne i gotowe do drzemki.

Poza karmieniem dziecka w razie potrzeby, powinieneś również unikać umieszczania dziecka w samochodzie. Jako ogólna zasada, noworodki powinny spać trzy do czterech godzin każdej nocy. Czasami, będą nawet spać do dziewięciu godzin z karmieniem snem. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić bezpieczeństwo ich środowiska snu, zanim zabierzesz je do łóżka. Jeśli będziesz przestrzegać tych wskazówek, Twoje dziecko będzie bezpieczne przez długi czas.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top