Porady dotyczące usypiania dziecka

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z dzieci.info.pl

Istnieją pewne wskazówki, których możesz użyć, aby uśpić dziecko samodzielnie. Na początku trzeba będzie oczyścić łóżeczko z wszystkich miękkich przedmiotów. Podczas gdy ty próbujesz dostawać mię sen, używać pocieszających słów pomagać mię relaksować i spadać z powrotem sen. Pamiętaj o tych wskazówkach, aby uniknąć ewentualnych roztopów! Omówimy każdy krok w tym artykule. Po upewnieniu się, że dziecko jest wygodne, zacznij kłaść je do łóżka na plecach.

Pierwszym krokiem w kładzeniu dziecka do łóżka jest monitorowanie ilości senności, którą dziecko pokazuje. Idealnie, będziesz chciała położyć ją do snu, jak tylko będzie spokojna i tuż przed tym, jak się zdrzemnie. Na przykład, dziecko w wieku od sześciu do ośmiu tygodni może być oceniane w skali senności od jednego do dziesięciu. Na najniższym poziomie dziecko jest szeroko rozbudzone i czujne. Po tym, można spróbować umieścić dziecko do snu, gdy jest gotowy i jest spokojny.

Spróbuj uniknąć jasnych świateł i sztucznego oświetlenia przed snem. Poza tym ważne jest, aby wziąć pod uwagę czas drzemek, ponieważ późna drzemka może opóźnić senność w porze snu. Staraj się również wydłużać aktywny czas w ciągu dnia, aby dziecko miało więcej czasu na sen. Gdy już się zadomowi w dobrej rutynie snu, będzie mniej prawdopodobne, że będzie potrzebowało pomocy w zasypianiu w nocy.

Unikaj kontaktu wzrokowego. Podczas gdy próbujesz uśpić swoje dziecko, unikaj mówienia lub nawiązywania z nią kontaktu wzrokowego. Może to stymulować grzbietowo-przyśrodkową korę przedczołową i obudzić dziecko. Może to również doprowadzić do tego, że Twoje dziecko obudzi się zbyt szybko, aby mogło ponownie zasnąć. Jeśli uda Ci się uniknąć kontaktu wzrokowego, oboje odniesiecie większy sukces w usypianiu dziecka.

Kładąc dziecko do łóżka, zwracaj uwagę na jego znaki świadczące o przebudzeniu. Jeśli są czujne i wiercą się, są szanse, że są trochę przemęczone. Jeśli są przemęczone, nie będą w stanie zasnąć lub pozostać w stanie zasnąć. Dlatego też, bądź konsekwentny w swojej rutynie. Poza tym niemowlęta mają wewnętrzny zegar, który dostosowuje się do ich harmonogramu snu.

Inna wskazówka to unikanie przedłużania czasu snu. Niemowlęta, które są przemęczone, częściej produkują hormony zwalczające zmęczenie, co utrudnia im zasypianie. Ustalając czas snu wcześniej, będziesz w stanie zapewnić dziecku dłuższy okres spokojnego snu. I nie zapominaj o tych technikach uspokajających! Tak wielu rodziców zmaga się z tym, jak uśpić swoje dzieci!

Jak zaraz zobaczysz, drzemki mogą być trudne dla rodziców. Podczas gdy dzieci mogą spać od ośmiu do czternastu godzin w ciągu dnia, drzemki powinny być zaplanowane na co najmniej jedną godzinę dziennie. Jest to również dobry czas, aby poćwiczyć układanie dziecka do snu, i można zacząć pracować nad harmonogramem drzemek. Kiedy już to opanujesz, Twoje dziecko będzie mogło spać o wiele łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top