Czy warto kupować drogie chusty dla noworodka?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym herbabyqba.pl

Czy warto kupić drogą chustę dla noworodka? Odpowiedź na to pytanie zależy od potrzeb dziecka i jakości szalika. Noworodki lubią poznawać różne faktury, a chusta jest fajnym sposobem na zachęcenie ich do eksploracji. Jednak starsze dzieci mogą próbować naśladować czynność wkładania chusty do buzi. Dlatego najlepiej jest utrzymać chustę w czystości i wyprać ją przed przedstawieniem dziecku.

Możesz użyć starego pudełka na chusteczki lub pudełka na chusteczki, aby ukryć chustę. Inną opcją jest wepchnięcie szalika w rękaw koszuli z długim rękawem, pozostawiając zwisający róg. Możesz też powiedzieć dziecku, żeby ją wyciągnęło. Najprawdopodobniej jednak same wyciągną szalik, nawet jeśli wcześniej je o tym poinstruowałaś.

Kolejną zaletą szalika dla niemowląt jest możliwość swobodnego poruszania się podczas dokuczania. Będzie to sprzyjać koncentracji, a dziecko nauczy się, że różne twarze przekazują różne emocje. Chusta pomoże również w budowaniu dobrej relacji między Tobą a noworodkiem. Może się nawet okazać, że Twój maluch będzie się śmiał podczas zabawy z chustą. Niezależnie od tego, warto ponieść ten koszt. Pamiętaj tylko, aby trzymać szalik z dala od oczu.

Inną opcją jest ukrycie szalika w bezpiecznym miejscu, rogu kanapy, pod nogą lub w innym miejscu w pokoju. Dostarczenie dziecku wskazówki, gdzie jest ukryty, sprawi, że znalezienie go wyda mu się bardziej ekscytujące. Jeśli nie jesteś rodzicem, możesz bawić się w peek-a-boo z szalikiem, jeśli obawiasz się, że twój noworodek go wyrwie.

Co więcej, szaliki wykonane z różnych materiałów będą trwać dłużej. Naturalne materiały, takie jak kaszmir, są bardzo ciepłe i miękkie, i będą służyć Twojemu noworodkowi przez lata. Niedrogi szalik będzie prawdopodobnie wykonany w 100% z wełny, ale może warto poszukać szalika wykonanego z alpaki. Włókna alpaki nie zawierają lanoliny, dzięki czemu są cieplejsze od wełny. Ponadto szalik można łatwo połączyć z innymi akcesoriami, takimi jak rękawiczki, czapki czy koce.

Choć zakup drogiego szalika dla noworodka może być mądrą decyzją, należy być świadomym zagrożeń związanych z otarciem delikatnej skóry dziecka lub skapywaniem porannej kawy. Szalik wykonany z jedwabiu nie tylko przetrwa dryblowanie dziecka, ale może stać się również rodzinną pamiątką. Pamiętaj więc, aby dokładnie przeczytać instrukcję pielęgnacji!

Poza tym, że jest to uroczy dodatek, pomoże również Twojemu dziecku rozwinąć umiejętności społeczne i poprawić jego zrozumienie społeczeństwa. Przywiązując chustę do lalki, Twoje dziecko nauczy się uspokajać maluszka, a nawet udawać rodzica. Mogą udawać, że kołyszą lalkę, gdy ta płacze. I prawdopodobnie będą chciały do niej mówić. Dodawanie komplementów po drodze to świetny sposób na zachęcenie dziecka do udawania lalki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top