Jak prawidłowo przewijać noworodka – o czym należy pamiętać?

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z sklepbabyland.pl

Oprócz wiedzy na temat niemowląt, ważne jest również, abyś wiedziała, jak prawidłowo przewijać noworodka. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas zmiany pieluszki. Pierwszym krokiem do przewijania noworodka jest zebranie wszystkich potrzebnych przedmiotów i materiałów. Mata do przewijania i chusteczki mogą się przydać. Ułóż dziecko na przewijaku z głową w prawo lub w lewo. Następnie otwórz pieluszkę i rozepnij zakładki na brudnej. Przytrzymaj nóżki dziecka i ściągnij brudną w dół.

Powinnaś też pamiętać o ostrzeżeniu dziecka, zanim zaczniesz zmieniać mu pieluszkę. Wytłumacz, że dziecko może się zdenerwować, jeśli użyjesz zimnych chusteczek, dlatego miej pod ręką małą zabawkę. Upewnij się jednak, że zachowasz ją tylko na czas zmiany pieluszki. W ten sposób zachowasz nowość tych zabawek. Aby dziecko czuło się bardziej komfortowo, daj mu zabawkę do trzymania lub pilota do zabawy podczas zmiany pieluszki. Możesz też zaoferować dziecku szczotkę do włosów lub krem do pielęgnacji podczas zmiany pieluszki.

Zmienianie pieluszki dziecka w miejscu publicznym może być denerwujące. W końcu trzymasz malutkie dziecko, które przechodzi tak wiele zmian. Oczywiście nie chcesz zrobić mu krzywdy, ale praktyka pomoże Ci stać się ekspertem w zmianie pieluchy. Możesz poprosić pediatrę o pokaz zmiany pieluszki, jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie opanować jej od razu.

Zmiana pieluszki może być trudnym zadaniem, ale dzięki kilku pomocnym wskazówkom możesz uczynić ten proces o wiele łatwiejszym. Eksperci Mustela dzielą się krokami, aby prawidłowo zmienić pieluszki noworodka, wyjaśniają prawidłową technikę i jak zapobiegać pieluszkowemu zapaleniu skóry. Upewnij się, że używasz odpowiednich chusteczek, aby uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry. Pamiętaj, że kontrolowanie poziomu wilgoci jest kluczem do zwalczania pieluszkowego zapalenia skóry.

Najpierw należy przetrzeć pupę dziecka chusteczką, aby usunąć zabrudzoną pieluszkę. Upewnij się, że chusteczki są stosowane od przodu do tyłu. Unikaj nadmiernego zmoczenia pupy dziecka; nadmierne zmoczenie może spowodować podrażnienia podczas zmiany pieluszki. Na koniec należy mocno zapiąć pieluszkę, aby uniknąć przecieków, ale nie tak mocno, aby powodować podrażnienia. Jeśli dziecko płacze, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zastosować krem na odparzenia pieluszkowe.

Choć zmiana pieluszki jest niezbędnym zadaniem, może być również czasem na nawiązanie więzi z dzieckiem. Wykorzystaj tę okazję, aby zaśpiewać specjalną piosenkę lub zagrać w peekaboo. Możesz również podzielić się uśmiechem z dzieckiem. Postaraj się, aby proces ten był zabawny dla was obojga poprzez zabawę z noworodkiem. Kiedy skończysz, postaraj się, aby Twoje dziecko uśmiechnęło się, kiedy zmieniasz mu pieluszkę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top