O czym należy pamiętać w codziennej opiece nad noworodkiem?

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z wyprawiaki.pl

O czym należy pamiętać w codziennej opiece nad noworodkiem? Każdy uścisk, pocałunek i przytulenie jest ważną częścią wczesnego rozwoju Twojego dziecka. Ten czas spędzony z Tobą kształtuje mózg dziecka. Potrzeba aktywności fizycznej i stymulacji dziecka, jak również przytulania i uwagi, jest najważniejsza. Rutyny pomagają noworodkowi czuć się bezpiecznie i komfortowo, a także pokazują mu, że jego potrzeby są zaspokajane.

Podczas opieki nad noworodkiem upewnij się, że utrzymujesz czyste środowisko. Jest to ważne dla układu odpornościowego noworodka. Utrzymanie pokoju w jak największej czystości pomoże utrzymać dziecko w zdrowiu. Utrzymanie stabilnej temperatury dziecka jest ważnym codziennym zadaniem. Należy pamiętać, że temperatura dziecka musi się ustabilizować przed kąpielą. Oczy dziecka mogą ulec zakażeniu od bakterii znajdujących się w kanale rodnym. Aby uniknąć infekcji oczu, zastosuj antyseptyczne krople do oczu i często czyść oczy dziecka.

Podczas przygotowań do przybycia nowego dodatku, należy pamiętać, że harmonogram snu noworodków jest bardzo mieszany. Mają tendencję do bycia bardziej czujnymi wieczorami i sennymi w ciągu dnia. Aby pomóc uregulować harmonogram snu Twojego noworodka, utrzymuj niski poziom światła i ogranicz stymulujące bodźce w ciągu dnia. Zarezerwuj rozmowy z dzieckiem na dzień.

Przez pierwsze dwie godziny po urodzeniu większość noworodków jest w fazie czuwania. Dzięki temu możesz lepiej poznać swojego noworodka. Możesz nawet zauważyć, że Twój noworodek zwraca się do Twojego głosu w poszukiwaniu pocieszenia. Pamiętaj, że ostrość widzenia Twojego dziecka wynosi od ośmiu do dwunastu cali od kołyski do jego twarzy. Pamiętaj, że ta odległość jest kluczowa dla ich wzroku. Kiedy trzymasz swoje nowe dziecko, upewnij się, że mówisz do niego tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Kąpiel noworodka jest ważną częścią codziennej opieki. Noworodek będzie potrzebował od ośmiu do dziesięciu pieluch dziennie. W ciągu kilku tygodni przerośnie ich noworodkowy rozmiar. Dlatego najlepiej ograniczyć kąpiel do trzech razy w tygodniu. Zbyt częste kąpiele mogą wysuszyć skórę. Zmiana pieluszki to również okazja do oczyszczenia skóry dziecka.

Ważne jest, aby pamiętać, że noworodki potrzebują dużo uwagi i miłości ze strony rodziców. Odłóż specjalny czas na jeden na jeden czas łączenia się z noworodkiem. Nie zaniedbuj innych części swojego życia, w tym siebie i swojego partnera. Mała przerwa przyniesie wam obojgu wiele dobrego. Będziesz również w stanie spędzić więcej czasu wysokiej jakości razem jako rodzina.

Noworodki nie śpią długo. Ich maleńkie brzuszki potrzebują pożywienia co dwie lub trzy godziny. Jeśli śpią dłużej niż cztery godziny bez karmienia, czas obudzić je na karmienie. Jeśli martwisz się o przyrost wagi, Twój współmałżonek może odciągnąć dla Ciebie mleko. Ponadto możecie podzielić się obowiązkami związanymi z opieką nad dzieckiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top