Co jest ważne podczas pierwszych dni w domu z noworodkiem?

Co jest ważne podczas pierwszych dni w domu z noworodkiem? To może być czas pełen wyzwań i relaksu zarówno dla Ciebie jak i Twojego noworodka. Poza czystą radością z bycia rodzicem, istnieje również wiele praktycznych obaw. Oto kilka wskazówek dotyczących pierwszych dni w domu z noworodkiem. Znajome miejsce i rutyna mogą pomóc w nawiązaniu więzi z dzieckiem. Możesz chcieć przygotować zabawki dla dziecka i trzymać je blisko.

Tummy time jest niezbędny dla nowego dziecka, ponieważ pomaga wzmocnić mięśnie szyi, ramion i rąk. Podczas gdy czas brzuszkowy nie jest dla każdego noworodka, powinieneś pozostać z dzieckiem i obserwować je uważnie. Jeśli Twój noworodek nie lubi tego czasu, przenieś go na swoją klatkę piersiową – to pomoże mu cieszyć się nim bardziej. Podczas gdy czas brzuszkowy nie jest dla wszystkich, niektórzy rodzice uważają go za terapeutyczny dla swoich dzieci.

Poza rozmową z noworodkiem, baw się z nimi i śpiewaj im. Nowe dziecko uwielbia słyszeć, jak mama i tata do nich śpiewają. Włącz starsze rodzeństwo do codziennej rutyny, ponieważ starsze rodzeństwo często uzyskuje najlepsze reakcje od niemowląt. Baw się z dzieckiem, ale nie wyznaczaj na to specjalnego czasu. Zamiast tego, baw się z noworodkiem podczas wykonywania podstawowych zadań związanych z opieką. Kiedy twoje dziecko jest wygodne, łatwiej będzie wchodzić w interakcje z innymi dziećmi.

Możesz być przytłoczona ilością rzeczy, które zgromadziłaś w czasie ciąży, ale twój noworodek potrzebuje bardzo niewiele. Najważniejsze jest dobre miejsce do spania dla Twojego noworodka. Inne przedmioty, takie jak fotelik do odbijania i zabawki dla dziecka, powinny przyjść później. Jeśli jednak czujesz się przytłoczony, skonsultuj się z lekarzem opieki zdrowotnej w celu uzyskania pomocy. Leki i doradztwo są pomocne dla wielu nowych rodziców.

Najlepszym sposobem na uspokojenie noworodka jest słuchanie tego, co próbuje ci powiedzieć. Dzieci często płaczą, aby dać znać, kiedy są głodne lub niewygodne. Spróbuj trzymać ich głowę i podnieść ją, aby zwrócić ich uwagę. Spróbuj porozmawiać z dzieckiem, a przestanie płakać. Większość dzieci przestaje płakać, gdy próbuje Cię usłyszeć. Ponadto otworzą oczy, aby na ciebie spojrzeć.

Twoje dziecko przejdzie testy w szpitalu, w tym badanie krwi na piętę i nieinwazyjne badanie słuchu. Personel szpitala położniczego sprawdzi ich stan zdrowia i wagę. Noworodki tracą wagę w ciągu pierwszych kilku dni, ale powinny ją odzyskać w ciągu 2 tygodni. Warto więc zadbać o to, by nie spieszyć się z zabraniem noworodka do domu. Zadbaj o to, aby chronić ten cenny czas z nim.

Karmienie piersią jest korzystne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Większość dzieci zatrzaskuje się w ciągu pierwszej godziny od urodzenia, ale niektóre nie. Nie naciskaj na nie, aby się zatrzasnęły, ale zamiast tego reaguj na rycie i wskazówki. Najlepszym miejscem dla Ciebie i Twojego noworodka jest miejsce wygodne, w którym oboje możecie się związać. Większość żłobków i sal porodowych jest wyposażona w bujane fotele dla karmiących matek i parawany, na których mogą siedzieć dzieci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top