Jak ubrać noworodka w domu na spacer

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z babyboss.pl

Kiedy przygotowujesz się do wyjścia na spacer, pamiętaj o temperaturze i pogodzie. Tak jak w przypadku innych małych dzieci, skóra noworodka będzie absorbować zimne i gorące temperatury w inny sposób niż skóra osoby dorosłej. Oznacza to, że będziesz musiał wziąć pod uwagę te czynniki, zwłaszcza wiatr i wilgotność. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących ubierania noworodka na spacer. Zastosuj się do tych wskazówek, a Twój spacer z noworodkiem będzie udany.

Jeśli zamierzasz zabrać noworodka na zewnątrz podczas chłodniejszych temperatur, upewnij się, że ubierasz noworodka w warstwę, która pasuje do tej, którą masz na sobie. Twoje dziecko będzie mogło nosić tylko jedną warstwę lub mniej niż ty. Z tego powodu będziesz chciał zabrać dodatkową warstwę lub dwie w swojej torbie na pieluchy. Ta dodatkowa warstwa będzie szczególnie przydatna w miejscach, które wysadzają klimatyzację.

Możesz zachować chłód noworodka na zewnątrz, nosząc body lub romper z krótkimi rękawami. Możesz również spróbować dopasowanych zestawów spodenek. Dobrym pomysłem jest również kapelusz, który jest wykonany z materiału blokującego promieniowanie UV. Możesz również uniknąć poparzeń słonecznych, trzymając dziecko z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Ale upewnij się, że trzymasz je z dala od słońca, gdy są jeszcze noworodkiem.

Inna wskazówka, jak ubrać dziecko na spacer, to użycie koszul z zatrzaskami, które nie muszą być zapinane. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało ciepło, ale nie pozwoli im się przegrzać. Pamiętaj, aby ubrać je na pogodę, ponieważ będą musiały być przykryte na słońce. Niezależnie od tego, czy jest to zima czy lato, musisz wziąć pod uwagę temperaturę dziecka i odpowiednio ułożyć warstwy. Liczba warstw powinna być taka sama jak Twoja plus jedna.

Kilka kolejnych wskazówek pomoże Ci ubrać noworodka na zimne i gorące temperatury. Pamiętaj, aby sprawdzić temperaturę noworodka przed wyjęciem go z domu. Sprawdzenie temperatury na czole pozwoli Ci określić odpowiednie ubranie do danej pogody. Ponadto, dłonie i stopy Twojego noworodka mogą czuć się zimne i mokre. Upewnij się, że Twoje dziecko ma odpowiednie ubranie, aby regulować temperaturę ciała. Podczas ciepłej pogody czapka i kocyk zapobiegną przegrzaniu Twojego noworodka.

Jako ogólna zasada, niemowlęta są bardziej podatne na zimno niż starsze dzieci. Dlatego ubieraj dziecko na zimowy spacer z dodatkową uwagą i planowaniem. Zwróć szczególną uwagę na temperaturę skóry ich dłoni, twarzy i stóp. Dzięki temu będziesz mogła bez obaw zabrać swojego malucha na dwór. Dzięki temu poczujesz się dobrze wiedząc, że Twoje dziecko jest bezpieczne i ciepłe. Ale pamiętaj, aby śledzić prognozę pogody przed wyjściem z domu.

Podczas spaceru z noworodkiem, upewnij się, że robisz regularne przerwy poza nosidełkiem. Dziecko będzie zbierało ciepło ciała z otoczenia, a chusta może uniemożliwić dziecku oddychanie. Unikaj również zabierania dziecka na zewnątrz w temperaturach poniżej -10 stopni Celsjusza. W miesiącach letnich dziecko będzie potrzebowało regularnych przerw poza nosidełkiem. Kiedy wychodzisz na spacer, pamiętaj o zabraniu ze sobą czapki. Warto również rozważyć użycie kaptura do wózka lub luźnej bawełnianej koszulki, aby zapewnić maluchowi komfort.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top