Dlaczego niemowlę ssie kciuk?

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu sklepbabyland.pl

Jako niemowlę, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego Twoje dziecko ssie kciuk. Możesz się obawiać, że dziecko nigdy nie przestanie. Jednak ssanie kciuka jest normalnym odruchem noworodka i większość dzieci przestaje z czasem, głównie dlatego, że rozwijają nowe umiejętności i nie potrzebują już tego. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje dziecko wciąż ssie kciuk, jest kilka powodów.

Stres i niepokój mogą być przyczyną ssania kciuka przez Twoje dziecko. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko jest zestresowane i nie jest w stanie spać, możesz spróbować zmniejszyć stres, dając mu zabawkę do ściskania. Jeśli stwierdzisz, że ssie kciuk z powodu stresu, powinieneś najpierw zająć się tym problemem. Często stres jest przyczyną ssania kciuka, więc jeśli uda ci się ustalić prawdziwą przyczynę niepokoju dziecka, możesz pomóc mu pokonać nałóg.

Mimo że większość matek i dentystów popiera ssanie kciuka, niektórzy się z tym nie zgadzają. Ssanie kciuka ma tendencję do zatrzymania się bez większych obaw w wieku dwóch lat, ale dla niektórych dzieci staje się tak intensywne i częste, że staje się problemem społecznym i dentystycznym. Jeśli się martwisz, istnieją sposoby, aby zachęcić dziecko do zaprzestania ssania kciuka, a oto kilka powodów, dla których warto to zrobić. Gdy Twoje dziecko przestanie ssać kciuk, nie będzie nawet zdawać sobie sprawy, że to się z nim dzieje.

Inny powód, dla którego Twoje dziecko ssie kciuk, może być związany z zastraszaniem. Dziecko może doświadczać presji rówieśników, aby się dopasować i uniknąć ośmieszenia. Na szczęście nie ma co panikować. Ssanie kciuka przez Twoje dziecko może być normalną fazą rozwojową i jest całkowicie normalne. Możesz delikatnie odzwyczaić swoje dziecko od tego nawyku, stosując się do kilku prostych wskazówek.

Kilka czynników wyzwalających może spowodować, że dziecko zacznie ssać kciuk. Może to być oglądanie telewizji, pozostawanie w pokoju, a nawet zapach lizaka. Użycie systemu nagród do odwrócenia uwagi dziecka może pomóc w przełamaniu tego nawyku. Możesz nawet chcieć dać dziecku wypchane zwierzę lub koc, aby jego ręce były zajęte. Dobra technika ssania kciuka może również pomóc dziecku przestać jeść lub pić słodycze, więc spróbuj nagrodzić go za każdym razem, gdy rezygnuje z kciuka.

Dlaczego niemowlę ssie swój kciuk? Prostą odpowiedzią jest to, że pomaga dziecku radzić sobie z otoczeniem. Kciuki są niższe w utrzymaniu niż inne części ciała, i nie jest prawdopodobne, że wypadną lub zabrudzą się. W rzeczywistości ssanie kciuka jest oznaką dojrzałości emocjonalnej i pomaga małym dzieciom czuć się bezpiecznie. Jako dodatkowy bonus, ssanie kciuka jest naturalną pomocą w zasypianiu dla małych dzieci.

Kiedy pytasz swoje dziecko, dlaczego ssie swój kciuk, po prostu próbuje złapać się czegoś, co może chwycić. Ssanie kciuka dziecka jest instynktownym zachowaniem, a 80% niemowląt zrobi to w pewnym momencie swojego życia. Jest to ważna część rozwoju dziecka, ponieważ pozwala mu odkryć własne ciało i wygodę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top