Jaką poduszkę wybrać dla noworodka

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu matkapracujaca.pl

Istnieje kilka opcji, jaką poduszkę kupić dla noworodka. Poduszka dla niemowląt jest wykonana dla niemowląt i nadaje się do prania w pralce. Te poduszki są miękkie i mogą być używane zarówno dla boków i pleców leżących. Sama poduszka może być używana w basenie, macie do zabawy lub wózku. Pokrowiec wykonany jest z bawełny i jest bardzo miękki. Wiele z nich nadaje się do prania w pralce, dzięki czemu można łatwo uprzątnąć wszelkie zabrudzenia, które mogą się pojawić.

Wybierając poduszkę dla noworodka, należy pamiętać, że będą one spały przez długie godziny, a ich szyje wciąż się rozwijają. Należy wybrać poduszkę, która zapewni im odpowiednie wsparcie. Szyja Twojego dziecka powinna mieć co najmniej trzy cale szerokości, aby nie obciążać ich delikatnych kości. Poduszka powinna być również wystarczająco duża, aby pomieścić ramiona dziecka. Jak Twoje dziecko rośnie i rozwija się, można dostosować poduszkę do ich potrzeb.

Inna opcja dla poduszki Twojego noworodka jest head shaper. Mokeydou Head Shaping Pillow posiada ergonomiczną konstrukcję, która przylega do głowy noworodka. Ta poduszka ma również 18 cali długości i zapobiega spłaszczeniu głowy dziecka. Jej opatentowana konstrukcja pomaga zapobiegać syndromowi płaskiej głowy i zapewnia noworodkowi komfort podczas karmienia. Istnieją również pokrowce na poduszki wykonane z ekologicznej pianki i maleńkich otworów.

Głowa dziecka powinna być podparta tak bardzo, jak to możliwe, aby zapobiec zatopieniu twarzy dziecka w poduszce. Jest to szczególnie ważne w przypadku podróży samolotem, ponieważ turbulencje mogą spowodować, że dziecko będzie miało problemy z oddychaniem. Ponadto poduszka o zbyt miękkiej fakturze może nasilić objawy zespołu nagłej śmierci niemowląt, a nawet spowodować, że dziecko będzie miało płaską lub częściowo zniekształconą głowę. Łatwo jest powiedzieć, jaka poduszka jest najlepsza dla Twojego dziecka, używając tej samej techniki, której użyłeś do zakupu swojej własnej.

Poduszka dla dziecka powinna być wygodna dla dziecka, a także pomagać w czasie brzuszka. Powinna być również wystarczająco jędrna, aby zapobiec spadaniu dziecka i uzyskiwaniu zespołu płaskiej głowy. Poduszki klinowe mogą być również umieszczone pod materacem łóżeczka, aby podnieść dziecko podczas snu. Mogą one pomóc zmniejszyć refluks kwasowy, zapobiec zatorom i promować lepsze oddychanie. Jeśli masz bliźnięta, poduszka w kształcie głowy pomoże zapobiec deformacji i zapobiec naciskowi na jedną stronę głowy dziecka.

Choć większość rodziców nie używa poduszek z niemowlętami, dopóki nie skończą około dwóch lat, niektórzy rodzice nadal używają ich dla dziecka jako części ich pościeli. I mogą chcieć, aby pasowały do ich pościeli. To może być trudna decyzja, więc najlepiej unikać poduszek z miękkim i puszystym wypełnieniem, dopóki dziecko nie wyrosło z łóżeczka. Upewnij się więc, że zdecydujesz się na twardą poduszkę, która nie pozwoli dziecku spłaszczyć głowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top