Po jakim czasie noworodek zaczyna widzieć?

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z babybloom.pl

Możliwe jest, aby noworodek widział rzeczy Po jakim czasie noworodek zaczyna widzieć? Większość dzieci widzi na odległość około ośmiu do dwunastu cali i potrafi utrzymać wzrok przez kilka sekund. Oczy noworodków nadal się rozwijają i na tym etapie mogą być w stanie zobaczyć więcej kolorów. W pierwszych tygodniach dziecko zacznie rozpoznawać twarze i będzie naśladować mimikę rodziców. Ale nie ma sposobu, aby przewidzieć, kiedy noworodek zacznie widzieć więcej kolorów, mówią eksperci.

Rodzice mogą obserwować oznaki problemów z widzeniem. Noworodek może patrzeć zezem, gdy patrzy na przedmioty znajdujące się blisko twarzy. Jest to całkowicie normalne przez pierwsze kilka miesięcy, ale rodzice powinni to zgłosić, jeśli są zaniepokojeni. Dodatkowo, dziecko może startować lub reagować na dźwięki w otoczeniu. Są to wszystkie znaki, aby zobaczyć lekarza. Jeśli zauważysz te lub jakiekolwiek inne oznaki problemów z widzeniem, być może nadszedł czas, aby skonsultować się z lekarzem.

Po urodzeniu niemowlęta mają widzenie obwodowe. Są w stanie oglądać obiekty w promieniu 8 do 12 cali. Nie mogą skupić się na obiektach, które są dalej. Mogą skupić się na obiekcie, który znajduje się w odległości od ośmiu do dziesięciu cali. Ważne jest również, aby zauważyć, że noworodki nie są w stanie rozróżnić obiektów oddalonych o więcej niż dziesięć cali. Jeśli Twój noworodek nie zwraca uwagi na Ciebie lub na innych ludzi, być może nadszedł czas, aby odwiedzić okulistę dziecięcego.

Kolory odgrywają ważną rolę w rozwoju wzrokowym dziecka. Do trzech miesięcy życia niemowlęta potrafią rozróżniać przedmioty i ludzi. Potrafią nawet rozpoznać kolory z odległości. Będą wybierać jasne kolory podstawowe, jeśli je lubią. Następnie zaczynają widzieć różne odcienie i potrafią skupić się na przedmiotach z bliska. Do trzech miesięcy, niemowlęta powinny być w stanie śledzić obiekty i rozpoznawać obiekty wokół nich.

W wieku trzech miesięcy, noworodki mogą utrzymać swoje spojrzenie przez dłuższy czas. W tym czasie ich oczy są w stanie skupić się na dziesięć do dwunastu sekund zamiast dwóch do trzech. W pierwszych miesiącach rodzice mogą się martwić, że oczy ich noworodka wędrują lub wyglądają na „szalone”. W rzeczywistości ich oczy są w porządku aż do około czwartego miesiąca życia. Możesz nadal martwić się krzyżowaniem oczu i wędrówką, ale są to normalne etapy rozwoju.

Po jakim czasie noworodek zaczyna widzieć

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top