Czy noworodek może być suplementowany?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z superrodzice.pl

Suplementacja dla noworodków nie jest opcją dla wszystkich niemowląt, ale niektóre są bardziej skłonne do korzystania z dodatkowych składników odżywczych, które może dostarczyć formuła. W ciągu pierwszych kilku tygodni życia, produkcja mleka matki gwałtownie spada. Podjęcie środków zapobiegawczych w tym czasie jest szczególnie ważne, ponieważ niemowlę może potrzebować formuły w późniejszym okresie życia. Zaleca się karmienie piersią 8 razy dziennie, odciąganie pokarmu lub odciąganie ręczne. Należy również rozważyć wypróbowanie alternatywnych sposobów karmienia, takich jak formuła hydrolizowana, która może być sformułowana bez białka mleka krowiego.

Zanim zaczniesz uzupełniać swoje dziecko, porozmawiaj ze swoim pediatrą. Wielu pediatrów zaleca, aby noworodki były karmione piersią przez co najmniej dwa pierwsze miesiące, ale suplementacja nie zawsze jest konieczna. Wiele noworodków może być bezpiecznie wprowadzonych do różnych pokarmów stałych z różnych grup żywności. Pomaga to rozwinąć podniebienie dziecka i zaspokoić jego potrzeby żywieniowe. Jednak przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu suplementacji należy skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią nie zawsze jest łatwe, a pojedyncza sesja karmienia może trwać godzinę lub dłużej. Niektóre matki mają trudności z zatrzaśnięciem i karmieniem swoich dzieci, więc uzupełniają mleko w formule, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe swoich niemowląt. Nawet jeśli karmienie piersią jest możliwe, mleko w proszku ma swoje wady. W porównaniu z mlekiem matki, mleko w formule nie trawi się tak szybko jak mleko matki, co oznacza, że dzieci, które są uzupełniane mlekiem w formule, będą czuły się pełniejsze przez dłuższy czas.

Witamina D jest niezbędna do rozwoju silnych kości. Jednak niski poziom witaminy D u niemowląt może być problemem. American Academy of Pediatrics zaleca, aby niemowlęta karmione wyłącznie piersią były uzupełniane witaminą D po urodzeniu. W przypadku dzieci karmionych częściowo piersią, można podawać suplement żelaza między czwartym a szóstym miesiącem życia. Fluor, tymczasem, jest tylko bezpieczny, aby dać dziecku z receptą od pediatry.

Witamina D jest również niezbędna do rozwoju silnych kości. Bez wystarczającej ilości witaminy D, mogą rozwijać krzywicę, chorobę charakteryzującą się miękkimi, kruchymi kośćmi. Jest to możliwe dla niemowląt karmionych piersią, aby rozwinąć krzywicę bez dodatkowej witaminy D, ale są one mało prawdopodobne, aby rozwinąć krzywicę bez odpowiedniej suplementacji witaminy D. Natomiast niemowlęta karmione formułą nie wymagają dodatkowej suplementacji witaminą D.

Suplementacja witaminy D dla niemowląt powinna odbywać się codziennie. Oprócz preparatu dla niemowląt, noworodki powinny być również suplementowane kroplami z witaminą D. Witamina D jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla niemowląt, którego nie ma w samym mleku matki. Oprócz witaminy D noworodki potrzebują również witaminy A. Podczas gdy niemowlęta karmione piersią otrzymują dużo witaminy D z mleka matki, mogą nie otrzymywać jej w wystarczającej ilości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top