Czy mogę karmić noworodka w nocy?

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu mamula.pl

Jeśli karmisz piersią swojego noworodka, być może zastanawiasz się, czy możliwe jest karmienie dziecka w środku nocy. Ale nie jesteś sama. Coraz większa liczba matek również zadaje to pytanie. Ten artykuł odpowie na pytanie: Czy mogę karmić mojego noworodka w nocy? W poniższym artykule omówimy niektóre z korzyści i zagrożeń związanych z nocnym karmieniem oraz podzielimy się wskazówkami dotyczącymi sukcesu.

Karmienie noworodka w nocy powinno być unikane, dopóki dziecko nie ukończy czterech do pięciu miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że dziecko powinno spać do trzech godzin przed obudzeniem się na karmienie. Jeśli Twoje dziecko budzi się wcześniej, może to być spowodowane czymś innym lub po prostu tym, że jest głodne. Gdy twój noworodek będzie miał cztery do pięciu miesięcy, karmienie go w nocy nie będzie konieczne.

Inną korzyścią z nocnego karmienia noworodka jest to, że możesz uniknąć ryzyka obudzenia noworodka. Możesz również zmniejszyć liczbę nocnych karmień poprzez promowanie samodzielnego osiedlania się. Niemniej jednak, należy najpierw porozmawiać z lekarzem przed podjęciem próby zaprzestania karmienia noworodka w nocy. Zapewni to zdrowe i szczęśliwe dziecko. Ta zasada jest szczególnie przydatna, jeśli karmisz piersią w nocy. Na przykład, fartuch do karmienia ułatwia karmienie piersią w nocy.

Oprócz promowania dobrego snu, karmienie piersią w nocy jest korzystne dla utrzymania zdrowego zapasu mleka. Zachęca również dziecko do kontynuowania ssania, nawet gdy jest pełne. Ponadto, proces karmienia piersią w nocy jest bardziej relaksujący niż karmienie butelką i pomoże noworodkowi uzyskać wystarczającą ilość mleka. Łatwiej jest też karmić piersią w nocy niż butelką. Może to również pomóc w pielęgnowaniu dziecka podczas snu.

Choć karmienie noworodka w nocy może promować dobry sen, istnieje kilka zagrożeń, które należy wziąć pod uwagę. Zakłóca to normalny cykl snu i czuwania dziecka, dostarcza więcej mleka niż dziecko potrzebuje i zmniejsza apetyt. Jeśli obawiasz się ryzyka, spróbuj najpierw karmić formułą. Jest to łatwiejsze niż myślisz. Upewnij się tylko, że używasz odpowiedniej formuły.

Wiele książek i artykułów twierdzi, że możesz przestać karmić dziecko w nocy, gdy dziecko osiągnie sześć miesięcy. Nie ma jednak żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że każde dziecko jest inne i potrzeby Twojego dziecka będą się różnić. Zasadą jest, że przez kilka miesięcy powinnaś karmić dziecko co najmniej cztery razy dziennie. Wzorzec snu Twojego dziecka określi, czy karmisz go w nocy, czy nie.

Jeśli nie czujesz się komfortowo karmiąc noworodka w nocy, poproś kogoś o karmienie dziecka w nocy. Nocne karmienie jest łatwiejsze, gdy jesteś bardziej konsekwentna. Jeśli twoje dziecko jest ssakiem, dobrym rozwiązaniem może być smoczek. Gdy Twoje dziecko ma pięć miesięcy, może nauczyć się samodzielnie wkładać smoczek. Ważne jest również, aby być konsekwentnym w kładzeniu go do snu i budzeniu go.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top