Jak często należy karmić noworodka?

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z dlanoworodka.pl

Karmienie noworodka jest niezbędne do regulacji ilości mleka. Będzie on również dawał Ci sygnały, które pozwolą Ci określić jego gotowość do spożycia posiłku. Karmienie na żądanie jest najlepsze dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym, ale możesz również podążać za wskazówkami dziecka dotyczącymi karmienia piersią. Dziecko powinno być karmione częściej, jeśli jest spragnione. Jeśli nie czuje się usatysfakcjonowane po jednym karmieniu, możesz odłożyć kolejne na inny czas.

Zaleca się, aby noworodek był karmiony co półtorej godziny, więc wraz z wiekiem dziecka powinnaś karmić co półtorej do trzech godzin. Ważne jest, aby nie martwić się zbytnio o przekarmienie. Możesz karmić noworodka nawet co 90 minut, ale nigdy nie powinnaś pozwolić mu na więcej niż dwie godziny bez karmienia. Poza tym jest zupełnie w porządku, jeśli Twój noworodek wydaje się być głodny karmienia po upływie dłuższego czasu.

Przeciętny noworodek potrzebuje być karmiony co dwie do trzech godzin. W ciągu pierwszych dwóch tygodni przyjmie tylko pół uncji pokarmu na jedno karmienie. Do końca pierwszego miesiąca będzie pił od trzech do czterech uncji. W pierwszym miesiącu życia będzie musiał być karmiony co cztery do pięciu godzin, a następnie co osiem godzin. Jeśli obawiasz się, że Twój noworodek przestanie jeść po zaledwie dwóch karmieniach, zawsze możesz wymieszać formułę z wodą w przedszkolu.

Plan karmienia noworodka jest wyjątkowy i wymaga ścisłego monitorowania. Niektóre dzieci będą karmić 8-12 razy dziennie, podczas gdy inne będą potrzebować karmienia co cztery do sześciu godzin. Idealna liczba sesji karmienia zależy od nastroju i rytmu ciała dziecka. Przez pierwsze kilka dni karmienia mogą odbywać się nawet co 1,5 godziny. Ważne jest jednak, aby karmić dziecko co dwie do trzech godzin, jeśli karmisz piersią.

W wieku około sześciu miesięcy możesz wprowadzić pokarmy stałe. W tym czasie układ pokarmowy dziecka będzie już gotowy do przyjmowania pokarmów stałych. Nie wprowadzaj jednak jeszcze płatków dla niemowląt. Układ pokarmowy dziecka nie jest wystarczająco rozwinięty, aby strawić płatki zbożowe do 4-6 miesiąca życia. W związku z tym płatki zbożowe nie są odpowiednim pokarmem dla noworodków. W rzeczywistości wprowadzenie stałych pokarmów do dziecka jest zalecane, gdy dziecko ma sześć miesięcy.

Jeśli Twoje dziecko śpi podczas karmienia, obudź go, aby nakarmić. Jeśli zauważysz, że od ostatniego karmienia dziecka minęło 3 1/2 godziny, czas go obudzić. Staraj się pielęgnować go tak często, jak tego potrzebuje. Możesz również spróbować głaskania lub poklepywania go, aby uczynić go bardziej czujnym. Może to trochę potrwać, zanim się obudzi.

Częstotliwość karmienia jest najlepsza w oparciu o wiek dziecka i styl karmienia piersią. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i będzie karmić inaczej. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, podążaj za swoim dzieckiem. Ogólnie rzecz biorąc, cztery do sześciu karmień dziennie jest wystarczające. Jeśli tak nie jest, powinnaś od razu szukać pomocy medycznej. Poza tym noworodki szybko rosną i dłużej śpią w nocy, więc jeśli chcesz zwiększyć częstotliwość karmienia, spróbuj zmienić styl i rozmiar smoczka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top