Czy warto wynająć opiekunkę do dziecka?

Warto rozważyć wynajęcie opiekunki do dziecka, aby mieć trochę czasu dla siebie i odpocząć od obowiązków, które wiążą się z wychowywaniem małych dzieci. Ponadto w momentach, gdy nasze dziecko zachoruje nie będzie trzeba brać opieki nad dzieckiem w pracy. Dowiedz się, ile przysługuje ci dni na opiekę. Są one zawarte w artykule 188 Kodeksu pracy: https://prawoteka.pl/artykul-188-kodeksu-pracy. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Sprawdź referencje. Jeśli opiekunka jest spokrewniona z Tobą lub pracowała z Twoim dzieckiem w przeszłości, to jest to dobry pomysł, aby je zatrudnić. Możesz poprosić ich o referencje lub zadzwonić do nich, aby usłyszeć ich opinie na temat opiekunki. Możesz chcieć wydać trochę więcej pieniędzy na opiekunkę, która ma szkolenie CPR, ale jeśli nie, to prawdopodobnie nie jest warte dodatkowych pieniędzy.

Zapytaj o stawki. Ceny są wyższe w szczycie sezonu, a ty możesz chcieć rozejrzeć się przed zatrudnieniem opiekunki. Clarkson zaleca spotkanie z potencjalnymi opiekunami, aby dowiedzieć się, jakie stawki są typowe w okolicy. Ponadto, warto omówić swoje oczekiwania, takie jak liczba dzieci i ich wiek. Możesz także chcieć zatrudnić więcej niż jedną opiekunkę, aby mieć zapasową opiekę, gdy zmieni się harmonogram.

Pielęgniarka będzie również uczyć dziecko niezależności. Jest to ważne dla starszych dzieci, które często mogą czuć się przyćmione przez nowe rodzeństwo. Opiekunka będzie przestrzegać instrukcji i nie będzie się kłócić o czas drzemki lub czas snu. Niezależnie od przyczyny nieobecności dziecka, nadal warto zatrudnić opiekunkę, aby zapewnić maluchom bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że opiekunce nie przeszkadza późniejszy powrót do domu, jeśli Ty tego nie zrobisz.

Niektórzy rodzice decydują się na rozmowę kwalifikacyjną i krótkie spotkanie i przywitanie z przyszłą opiekunką. Jeśli jednak obawiasz się o umiejętności opiekunki, rozważ zatrudnienie jej po „sesji obserwacyjnej”. Obserwując opiekunkę swojego dziecka, podczas gdy Ty jesteś częściowo nieobecny, możesz zobaczyć, czy opiekunka dobrze pasuje do Twojego dziecka. Jeśli oboje rodzice zgodzą się na to, będziesz zadowolony z decyzji.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się zatrudnić nianię, czy opiekunkę do dziecka, zatrudnienie niani może przynieść korzyści Twojemu małżeństwu i codziennym perspektywom. Babysitters pomóc spędzić czas jakości z osobą, którą kochasz. Oprócz ułatwienia życia, wynajęcie opiekunki do dziecka może pomóc ci uzyskać noc w kinie lub pójść na randkę. Jeśli jesteś samotnym rodzicem, korzyści są oczywiste: jakość czasu z dzieckiem i lepsze relacje z małżonkiem lub znaczącym innym.

To ważne, aby mieć przerwę. Rodzice potrzebują czasu na relaks. Powinni angażować się w działania, które pomagają im się zrelaksować i odprężyć. Uzyskanie trochę czasu dla siebie może złagodzić wiele stresu, dzięki czemu są bardziej cierpliwi wobec swoich dzieci. Dodatkowo powinni spędzać czas ze swoim współmałżonkiem, dzięki czemu mogą prowadzić prawdziwe rozmowy. Jeśli pracujesz, możesz skorzystać z pomocy opiekunki do dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top