Ile kosztuje pielęgnacja dziecka?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z bookids.pl

Jeśli chodzi o koszty opieki nad dzieckiem, możesz się zastanawiać „Ile kosztuje opieka nad dzieckiem?”. Wielu rodziców walczy o to, aby związać koniec z końcem, ale faktem jest, że opieka nad dzieckiem może pochłonąć nawet 18 procent dochodu rodziny. W niektórych stanach roczny koszt opieki nad dzieckiem przekracza koszt czesnego w college’u. W Waszyngtonie, średnia cena opieki nad dzieckiem dla niemowląt wynosi 24 243 dolarów rocznie, co jest cztery razy wyższe niż średni koszt czesnego w college’u.

Przemysł opieki nad dziećmi jest regulowany, więc dostawca opieki nad dziećmi jest zobowiązany do płacenia pracownikom i szkolenia nowych pracowników, aby spełnić niezbędne standardy regulacyjne. Przemysł jest również zobowiązany do zapłaty za wszelkie przypadkowe uszkodzenia mienia, urazy pracowników i opłaty prawne. Średni koszt Kalifornii centrum opieki dziennej jest prawie połowa dochodów samotnej matki. Z tego powodu koszty opieki nad dziećmi prawdopodobnie nadal będą rosły szybciej niż ogólna stopa inflacji.

Koszty na poziomie państwa są jeszcze wyższe. Na przykład w Nowym Jorku miesięczna opieka nad niemowlęciem kosztuje 1 283 dolarów, w porównaniu z miesięcznym kosztem 1 030 dolarów dla czterolatka. Nowy Jork jest najdroższym stanem w zakresie opieki nad dziećmi, plasując się tylko za Hawajami i Kalifornią. W Nowym Jorku średni dochód wynosi 5 600 dolarów miesięcznie, co oznaczałoby wydanie prawie jednej czwartej dochodu na opiekę nad niemowlęciem.

W porównaniu z innymi stanami, koszt opieki nad niemowlęciem w Arkansas jest przystępny. Mediana dochodu stanu wynosi 4 600 USD miesięcznie, a rodzina dwuosobowa wydaje 643 USD miesięcznie na opiekę nad dzieckiem w Arkansas, podczas gdy koszt opieki nad dzieckiem dla czterolatka kosztuje 557 USD miesięcznie. Korzystanie z opieki nad dziećmi jest mądrą inwestycją dla rodziców w każdym stanie. Jeśli jesteś w napiętej sytuacji finansowej, opieka nad dziećmi może być dobrym sposobem na powrót do siły roboczej.

Choć koszty opieki nad dziećmi rosną w całym kraju, ważne jest, aby pamiętać, że pielęgniarka dla dziecka będzie kosztować około 11 dolarów za godzinę. Baby nurses są zazwyczaj zatrudnione przez agencje, które będą pobierać wyższą stawkę. Au pair może kosztować do 30 dolarów za godzinę w droższych miastach, choć. Jeśli szukasz niedrogiej opieki nad dzieckiem, agencja może być w stanie pomóc Ci znaleźć au pair lub zorganizować dla niani.

Koszty opieki nad dzieckiem znacznie wzrosły w ostatnich dekadach, i są one głównym wydatkiem dla większości rodzin. Według Centrum Badań Ekonomicznych, w pełnym wymiarze czasu program opieki nad niemowlęciem w centrum może kosztować więcej niż średni koszt in-state college czesnego. W rzeczywistości, koszty opieki nad dziećmi są obecnie drugą co do wielkości pozycją w budżecie przeciętnego amerykańskiego rodzica. A koszt opieki nad dzieckiem wzrósł prawie dwa razy szybciej niż indeks cen konsumpcyjnych w ciągu ostatniej dekady.

W zależności od stanu, w którym mieszkasz, opieka nad dzieckiem może kosztować więcej niż połowę miesięcznego dochodu rodzica. W Kalifornii, na przykład, program opieki nad jednym niemowlęciem może kosztować $ 1,412 miesięcznie i $ 864 miesięcznie. W Kolorado dwuosobowa rodzina może wydać więcej niż połowę swoich rocznych dochodów na opiekę nad dzieckiem, więc ważne jest, aby zrozumieć koszty z tym związane. Chociaż trudno sobie wyobrazić płacenie za opiekę nad niemowlęciem, weź pod uwagę te fakty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top