Co to znaczy nosić noworodka?

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z bookids.pl

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się: „Co to znaczy nosić noworodka?”. Jeśli tak, to nie jesteś sama. Wiele par zmaga się z tym pytaniem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z nowym przybyszem. Nie musisz być ekspertem od opieki nad niemowlęciem. Pamiętając o tych wskazówkach, możesz sprawić, że twój nowy przybysz poczuje się tak komfortowo, jak to możliwe. Oto spojrzenie na niektóre z najczęstszych błędów, które popełniają nowe mamy.

Podczas noszenia noworodka, upewnij się, że wspierasz szyję i głowę swojego malucha. Jeśli możesz, niech głowa dziecka spoczywa na twoim udzie, a stopy schowane pod regionem talii. Pamiętaj, aby porozmawiać z dzieckiem przed podniesieniem go, ponieważ może to pomóc mu poczuć, że jesteś tam. Dodatkowo, będziesz mogła usłyszeć bicie ich serca. I pamiętaj, że twoje ręce będą wolne do innych rzeczy.

Pamiętaj, że szyja i kręgosłup twojego dziecka wciąż się rozwijają, więc jeśli nosisz go lub ją w pozycji pionowej, trzymaj jego głowę w górze. W tej pozycji zarówno szyja, jak i kręgosłup są wrażliwe. Musisz być pewna, że trzymasz dziecko prawidłowo, aby uniknąć obciążenia własnych pleców i szyi. Pozycja żabki jest popularnym wyborem, ponieważ pozwala dziecku być blisko ciebie.

Chociaż jest to najczęstszy rodzaj noszenia, istnieje wiele innych sposobów trzymania dziecka. W pozycji pionowej jest on wygodniejszy dla trawienia i zapobiega kolce. Możesz również użyć fotelika lub torby dla dziecka. Podczas gdy dziecko jest jeszcze noworodkiem, z wiekiem będzie potrzebowało mniejszego wsparcia kręgosłupa. Dziecko można nosić w kilku pozycjach, a prawdopodobieństwo wystąpienia plagiocefalii, czyli stanu, w którym głowa dziecka ma płaskie miejsca, będzie mniejsze.

Noszenie dziecka jest doskonałą opcją dla pierwszych kilku miesięcy życia dziecka. Noszenie dziecka pozwala na karmienie go w podróży i może stymulować rozwój zdrowego ułożenia kręgosłupa. Możliwość noszenia dziecka daje Ci poczucie bezpieczeństwa, które może pomóc mu poczuć się pewnie w nowym otoczeniu. Choć może się wydawać, że to prosty akt, noszenie dziecka wymaga odrobiny praktyki, aby opanować.

Głowa noworodka jest delikatnym obszarem i musi być traktowana z ostrożnością. Powinna pozostać podniesiona podczas karmienia, aby mogła oddychać. Szyja i głowa dziecka powinny pozostać podparte i w kontakcie z tobą, co zwiększy więź. Zalecany jest również kontakt skóra do skóry. Ta forma noszenia dziecka pozwoli Ci zobaczyć twarz dziecka, gdy je trzymasz.

Czy używasz nosidełka zrobionego specjalnie dla noworodków, czy bardziej ogólnego nosidełka, powinnaś upewnić się, że jest ono odpowiednio dopasowane. Nosidełko powinno być ciasne i nie zsuwać się zbytnio. Każdy luźny materiał może spowodować, że dziecko będzie zmieniać pozycje, a to niepotrzebnie obciąża Twoje plecy. Jeśli masz wrażenie, że dziecko zsuwa się w dół, być może trzeba będzie dostosować nosidełko lub użyć wkładki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top