Jak masować brzuszek noworodka

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z bawialnia.com

Istnieje kilka podstawowych kroków, które pomogą Ci zacząć. Po pierwsze, ustaw pokój w temperaturze około 75 stopni F. Chcesz uniknąć zbytniego wychłodzenia dziecka, więc ten krok jest ważny. Następnie przygotuj miejsce do masażu, takie jak łóżko lub przewijak, i połóż pod nie ręcznik. Jeśli to możliwe, włącz kojącą muzykę w tle. Możesz również mówić do dziecka podczas wykonywania masażu.

Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu gazów, możesz spróbować masować jego brzuszek, aby złagodzić niektóre z dolegliwości. Chociaż nie jest konieczne używanie niczego droższego, możesz znaleźć produkty w sklepie, które ukoją ich żołądek i pomogą im się zrelaksować. Wiele produktów medycznych może im pomóc, ale możesz też użyć własnych rąk do masowania ich brzuszka. Korzyści są podwójne: ulga w gazie i silniejsza więź między tobą a twoim noworodkiem.

Jeśli twoje dziecko jest marudne, możesz również użyć oleju. Oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron działają dobrze. Jeśli używasz oleju, możesz użyć jednej lub dwóch kropli. Tylko upewnij się, że olej nie jest na bazie orzechów i jest organiczny. Sprawdź bezpieczeństwo produktu, zanim użyjesz go na swoim dziecku. Podczas masowania brzuszka dziecka, obserwuj uważnie, czy Twój dotyk nie sprawia im dyskomfortu. Zatrzymaj się i zmień pozycję w razie potrzeby.

Podstawowy masaż dla brzuszka noworodka polega na robieniu kółek palcami. Zacznij od prawej ręki i nakreśl półkola wokół pępka. Powtórz ten ruch po przeciwnej stronie brzuszka. Na koniec spróbuj zaśpiewać piosenki o słońcu lub księżycu. Pamiętaj, aby wykonać ten masaż kilka razy podczas 15-minutowej sesji. Częstotliwość, z jaką powinnaś wykonywać ten masaż, będzie zależała od wieku i stanu zdrowia Twojego dziecka.

Potem przejdź do bioderek. Ten rodzaj masażu działa kojąco na układ pokarmowy, zapobiegając tworzeniu się kieszeni powietrznych wewnątrz brzuszka. Wykonywanie tego typu masażu na brzuszku dziecka jest najbardziej skuteczne, gdy wykonuje się go w ciągu 45 minut od ostatniego karmienia. Możesz również rozpocząć ten masaż, gdy dziecko jest w pełni ubrane. Aby rozpocząć, poruszaj biodrami z boku na bok, trzymając płasko górną połowę ciała dziecka. Masaż będzie ściskał układ pokarmowy w różnych kierunkach i pomoże złagodzić zaparcia.

Generalnie brzuszek jest najbardziej wrażliwą częścią ciała dziecka, dlatego ważne jest, aby stosować delikatny nacisk i lekkie pociągnięcia. Możesz użyć dwóch rąk do masażu brzuszka noworodka, co bardzo pomaga w procesie eliminacji. Możesz również użyć kciuków, aby wywrzeć nacisk na inne obszary ciała dziecka. Możesz również masować twarz palcami.

Możesz również masować brzuszek dziecka, aby pomóc w wyprowadzeniu powietrza z jego przewodu pokarmowego. Ponieważ niemowlęta nie są jeszcze w pełni rozwinięte, ich nerw błędny nie kontroluje jeszcze ich trawienia, więc masaż może pomóc złagodzić zaparcia i pęcherzyki powietrza. Możesz również masować okolice brzuszka, gdy dziecko śpi. Po posiłku dziecko powinno czuć się komfortowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top