Jak wybrać odpowiedni rozmiar dla noworodka

Przed zakupem nowych ubranek dla niemowląt, musisz wiedzieć jak wybrać odpowiedni rozmiar dla swojego nowego przybysza. Podczas gdy noworodki noszą ubrania w rozmiarze od zera do trzech miesięcy, większe dzieci będą musiały kupić ubrania w rozmiarze 0-3 miesięcy. Ubrania dla noworodków będą pasowały na Twoje dziecko do 8-12 funtów. Jeśli Twój noworodek jest większy, możesz po prostu wymienić ubranko na kolejny rozmiar w górę. Aby wybrać odpowiedni rozmiar dla swojego dziecka, pamiętaj o następujących wskazówkach.

Zależnie od budżetu, możesz kupić ubrania w oparciu o termin płatności lub datę urodzenia dziecka. Jednak europejskie i brytyjskie rozmiary są oparte na centymetrach, podczas gdy rozmiary amerykańskie są oparte na calach. Chociaż możesz nie być w stanie kupić ubrań z myślą o konkretnych datach, bezpiecznie jest kupić ubrania zgodnie z wagą, którą będą ważyć, zanim z nich wyrosną. Dobrą zasadą jest kupowanie jednego rozmiaru większego niż rzeczywisty rozmiar, więc będziesz miał miejsce na zwrot niewłaściwych, jeśli twoje dziecko je przerośnie.

Wybierz ubrania wykonane z wygodnej tkaniny. Dzieci szybko rosną, więc wybierz miękkie tkaniny, które będą łatwe w pielęgnacji. Wybieraj lekkie, bawełniane ubrania dla swojego dziecka. Bawełna zapewnia dziecku chłód w ciepłe dni i jest delikatna dla wrażliwej skóry. Utrzymanie ciepła dziecka jest ważne, więc szukaj ubrań, które są rozciągliwe. Kupowanie kilku rozmiarów większych pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Kupując ubrania dla niemowląt, należy zwrócić baczną uwagę na wagę i wzrost dziecka. Odwołaj się do tabeli rozmiarów i kup odpowiedni rozmiar na podstawie wzrostu i wagi dziecka. Dzieci rosną w różnym tempie i zakup odpowiedniego rozmiaru dla noworodka jest najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób Twoje nowe dziecko otrzyma bardziej dokładne dopasowanie. Są ku temu dwa powody:

Rozmiary są ważne, ponieważ dzieci szybko z nich wyrastają. Upewnij się, że ubranka są wygodne dla dziecka i łatwe do prania. Noworodki powinny nosić warstwy ubrań, aby mogły je zmieniać w miarę potrzeb. Dobrą zasadą jest wybieranie rozmiarów 0-3 miesięcy i rozmiaru 00. Gdy dziecko będzie starsze, możesz zwiększyć rozmiar lub dwa. Pamiętaj jednak, że różne rodzaje ubrań mają różne rozmiary. Więc upewnij się, że porównujesz rozmiary i przymierzasz kilka przed zakupem jednego kawałka odzieży.

Zakup ubrań w jednym rozmiarze z wyprzedzeniem pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i zapewni, że Twoje dziecko nosi właściwy rozmiar. Pieluchy są dostępne w dziewięciu rozmiarach, od 0 do 7. Wybierz odpowiedni rozmiar na podstawie wagi i wyglądu. Twój pediatra będzie regularnie ważył Twoje dziecko. Aby ułatwić ten proces, możesz kupić wagę i ważyć dziecko w domu. Po dodaniu dziecka do wagi, możesz zapisać różnicę w wadze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top