Jak ubrać noworodka do wyjścia ze szpitala

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z przedszkole126.pl

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy ubieraniu noworodka jest to, że jest on podatny na niestrawność. Unikaj ciasnych ubrań, ponieważ mogą one pogorszyć ten stan. Zamiast tego wybieraj ubrania łatwe do zakładania i zdejmowania. Wybieraj mało skomplikowane wzory i proste, jednolite kolory. Takie ubrania są również łatwe do przeciągnięcia przez głowę i ciało noworodka. Wreszcie, upewnij się, że odzież jest łatwa do mycia.

Przy wyborze odzieży dla dziecka, wybierz kawałki, które utrzymają je w cieple w chłodne dni. Cieplejsze ubrania mogą obejmować romper lub kombinezon z długim rękawem. W chłodne dni wybierz kocyki lub miękkie bawełniane czapki, aby utrzymać chłód na skórze dziecka. Kocyk może być świetnym pocieszającym dodatkiem do ciepłych pierwszych dni dziecka.

Wybierając strój do domu, upewnij się, że jest on odpowiedni do pory roku, w której mieszkasz. Na lato możesz zdecydować się na bawełnianą czapkę i pieluszkę. Na chłodniejsze miesiące zdecyduj się na bluzki z długim rękawem lub piżamę footie. Jeśli wychodzisz ze szpitala zimą, wybierz kombinezony z długim rękawem i ciepłe koce.

Przed wyjściem ze szpitala powinnaś przygotować wszystko, co niezbędne do dalekiej podróży. Zabierz ze sobą fotelik samochodowy, dopasowane ubranka i akcesoria dla dziecka. Nie zapomnij o czapce i skarpetkach. Pamiętaj, aby uwzględnić kilka dodatkowych warstw odzieży na chłodne dni. Większość szpitali zapewnia czapki na drogę do domu. Powinieneś również nosić wiele rozmiarów czapek, aby uniknąć przegrzania lub zamrożenia Twojego noworodka.

Zależnie od tego, gdzie mieszkasz, pogoda i pora roku mogą wpłynąć na wybór odzieży dla Twojego noworodka. Kiedy jest zima, będziesz musiał ubierać swojego noworodka w warstwy, aby nie było mu zbyt gorąco lub zbyt zimno. Możesz kupić produkty, które są wykonane dla niemowląt online. Zapewnią one Twojemu noworodkowi ciepło i bezpieczeństwo. W razie wątpliwości spróbuj kupić ubrania dla niemowląt, które można wyprać lub użyć ponownie.

Po tym, jak twoje dziecko zostanie nakarmione i ubrane, możesz opuścić szpital. Nie zapomnij podziękować pielęgniarkom i członkom rodziny. To wielka chwila dla nowej mamy i dziecka, więc pamiętaj, aby być uprzejmym dla wszystkich. Pielęgniarki z przyjemnością pomogą Ci przy Twoim noworodku. Oprócz ich przyjaznych twarzy, powinnaś pamiętać o zabraniu ze sobą smoczka lub butelki z mlekiem. I nie zapomnij pozwolić partnerowi pożyczyć fotelik samochodowy, abyś mogła uśpić dziecko.

Wyjeżdżając ze szpitala, powinnaś zabrać ze sobą ubranka dla dziecka. Szpitale zapewniają podstawowe ubrania, takie jak koszulka z flanelowym kocykiem i body z zatrzaskami z boku. Jeśli jednak opuszczasz szpital na dłuższy czas, rozważ zakup uroczego stroju dla dziecka. To pierwszy raz, kiedy będziesz mogła ubrać dziecko do świata zewnętrznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top